Igaüks meist soovib, et tema maja oleks hubane, mugav, ainulaadne, nii et see on alati, kus iganes keegi pereliikmete kodust kaugel pole, teadis ta, et ootab teda kodus, kuulab ja mõistab alati, aidake rasketel aegadel. Just selleks peaksid peredes traditsioonid elama, et lapsed peavad oma tulevastesse peredesse astuma ja minema. Kokkuhoidlikkuse traditsioonide, oskuste tekkimise kohta Energia säästmine lastelMe räägime. Psühholoogid väidavad, kuidas laps reageerib hiljem endale, teistele ja elule tervikuna - sõltub täielikult ja täielikult vanematest. Elu võib talle tunduda lõputu puhkus või põnev teekond või seda võib kooli külastades pidada igavaks, tänamatuks ja raskeks tööks. Laps tajub maailma täiskasvanute silmade kaudu - tema vanemad.

On olemas välised tegurid, mis mõjutavad peretraditsioone. Kaasaegne elatustase ja edasiminek dikteerib nende endi reegleid ning pole enam erilist asja, et kolmeaastane -laad -nelja -aastane laps saab hõlpsalt arvuti tarkusega, koos ruumides valgustuse kaasamise ja lahtiühendamise abil. Teleri kaasamisega ja lasteprogrammide vaatamisega. Samuti avab ja sulgeb ta kraanid veega, teab, kus on kuum vesi, kus on külm. Ta puudutab hoolikalt radiaatoreid ja teab, et see (kuumutamine) töötab siis, kui väljas on külm, ega tööta siis, kui tänaval on soe.
Energiasäästmine vahemikus 5 kuni 10
Pärast 5–7 aastat on ta juba huvitatud küsimustest: kust gaas pärineb ja kuidas see korterisse läheb?; Miks on vaja auto tankida kütusega ja kust see pärineb?; Miks lülitub elekter välja (lasteprogrammide vaatamise ajal) ja vett (kui last vannitoas pestakse) ja kes sõltub?; Miks peate minema linnast välja ja hindama puhta õhku ning mitte mängima oma sõpradega õues? Kõik need probleemid, ühel või teisel viisil, on seotud energiasäästu, ökoloogiaga, on meie ajal asjakohased ja erutavad täiskasvanuid. Kas see võib huvitada Väikelaste energiasääst 5 - 10 -aastane? Kas nad saavad teadlikult oma otsusesse kaasa aidata?
Me vastame kohe - nad saavad sellest teada, kui täiskasvanud pereliikmed on sellest huvitatud. Energiakaitse ja ökoloogia valdkonnas on mitmeid laste koolitusprogramme koolieelikute ja kooli haridusasutuste erinevates riikides. Tõsi, pean ütlema, et selliseid programme ei nõuta õppimiseks ja koolitusi tehakse vabatahtlikult. Kuid päev, mil võetakse vastu asjakohased riiklikud regulatiivsed dokumendid ja energiasäästuprobleemid, laste energiasäästlik energiakaitse, põliselanike ajalugu, geograafia jne. Nii et laps kasutab neid kontseptsioone kiiresti lasteaias, põhikoolides, peab ta aitama tal seda perekonnas teha. 5 aasta pärast hakkab laps maailma mänguliselt tundma. Talle meeldivad mängud ja eriti kui tema armastatud inimesed mängivad temaga: isa, ema, vend, õde, vanavanemad.
Olen ise tunnistajaks hea pedagoogilise lähenemisviisile noore peres vee ökonoomsele tarbimisele. Ema õpetas oma 4-aastast poega hommikul ja õhtul hambaid harjama. Kui perekomisjonis oli küsimus vee säästmises, korraldas mu ema oma pojaga mängu, kes säästab rohkem vett, samal ajal hambaid harjates mängu. Ta näitas oma pojale veemõõturit ja ta veenis, et leti leti keerles, kui kraana oli avatud. Ta selgitas, kui majanduslikult vett hammaste harjamise ajal tarbida (ma loodan, et teate, kuidas) ja pakkus tasu selle eest, kes rohkem säästab. Pojale meeldis mäng nii väga, et pärast oma 3-aastase nõbu saabumist (me kuulsime kogemata nende vestlust), kui nad olid koos vannitoas ja pintseldasime vaheldumisi hambaid, õpetas vanem nooremat tikkharja avamiseks ja vett korjamiseks, et suu kruusi loputada. Laste vestlus lõppes fraasiga - homme näeme emaga veeloendurit ja saame auhinna!
Veel üks näide. Isa pakkus mängu oma viieaastasele pojale -heade tegudele. Heade tegude nimekiri, mida poeg võis teha, oli palju lisada: aidake ema, eemaldage mänguasjad endale ja nooremale õele, tooge ja andke isale tööriist, kui iga päeva lõpus tehti iga päeva lõpus kõik tema poja tehtud head teod perekonnas ja punktid kinnitati. Isa soovitas oma poega heade tegude nimekirjas lisada elektrienergia kokkuhoiu, näitas numbritega elektrilise loenduri platvormi ja selgitas, mida tuleb teha, nii et väärtus oleks väiksem. Selles vanuses teavad lapsed numbreid ja suudavad suuremat arvu väiksemast eristada. Selle hea teo rakendamiseks pakuti välja eripreemia. Nädal hiljem õppis 5-aastane laps selgelt, kui lastetoas pole kedagi, tuleks valgus vannitoast lahkudes lahti ühendada, peate valguse välja lülitama, kui keegi telerit ei vaata, tuleb see välja lülitada. Ta tegi seda ise või meenutas täiskasvanuid. Juba, et mõnikord keeldusid vanemad enda kahjuks telesaateid vaatamast, mõistes lapse omandatud oskuste olulisust.
Ressursside säästmiseks lihtsad reeglid
Näited näitavad, et pereprobleeme tarbitud energiaarvete maksmise vähendamiseks saab lahendada laste abiga, samal ajal kui laps arendab õigeid oskusi, austades energiaressursse, mille eest pere maksab raha. See on Energiakaitse lapseeas. Ja veel, on väga oluline, et need mõisted ja oskused muutuksid igapäevaelus elektrienergia säästmiseks käitumisreeglitesse, nende lapsed teaksid lähimatelt inimestelt, kulutab ja suhtleb nendega rohkem aega. Kokkuvõtteks võtke vastu mõned näpunäited, mida saate kasutada lastega energia säästmiseks.
Hea omaniku lihtsad reeglid (head teod).
- Sulgege kraani hambaid harjates või kasutage klaasi suu loputamiseks.
- Peske roogad mitte praeguse veevoolu all, vaid kraanikausi sisse, sulgedes augu korgiga.
- Peamine asi - ärge unustage vett välja lülitada!
Nende lihtsate reeglite rakendamine võimaldab teil päästa terve järve läbimõõduga 200 meetrit ja sügavusega 2 meetrit aastas. Lisaks säästate kemikaale, mida kasutatakse vee puhastamiseks, ja energiat, mida kasutatakse selle kuumutamiseks ja pumpamiseks.
Mida saab teha nii, et lamp pole asjatu?
Keskmine elektrienergia tarbimine korteri valgustamiseks on umbes 1 kW. h päevas (kui kasutate hõõglampe). Kuid seda kulusid saab vähendada, kui asendate hõõglambid, fluorestsents. 60 vatti hõõglampi vastab 18 W luminestsentslampile samal valgustasemel. Fluorestsentslampide eluiga on 6–8 kõrgem kui hõõglampide oma. Pühkige sibulaid perioodiliselt: kaevu lõigatud lambipirn särab 10–15% heledamalt, tolmuselt.
Kuidas külmkappi aidata?
Köögi külmkapi optimaalne koht on jahe koht. 20 kraadi välimise temperatuuril tarbib külmik 6% vähem energiat. Ärge pange külmkappi aku või muude kütteseadmete lähedusse. Speseküljel olev suur karusnahk on külmkapi tööl äärmiselt negatiivne. Seetõttu ärge olge laisad seda veel kord sulatama. Sellest on ta ökonoomsem.
Kuidas elektrilist pliiti majanduslikult kasutada?
Ühel köögiriistadel saate säästa sadu kilovatte energiatunde. Ainult piisab, kui pann kattub elektripliidi põletiga ja sobib selle tihedalt. Kumera või nõgusa põhjaga lossid, samuti määrdunud põhjaga potid ja vanaraua kiht, raiskavad 50% elektrit ja samal ajal samal ajal. Arvutage, mitu korda päevas keetke vesi elektrilise veekeetjaga? Kui palju te kuumutatud veest kasutate? Kindlasti jahtub veekeetjaga klaasist 2–3 ja ülejäänud vesi. Aga mis siis, kui võtate selle vee ja valate termosse? Siis ei pea te kulutama aega, kui soovite teed juua, ja säästate energiat.
Kuidas pesu peseda?
Saate elektrit salvestada isegi triikimisel. Selleks peate meeles pidama, et liiga kuiv ja liiga niiske aluspesu tuleb kauem triikida ja seetõttu rohkem energiatarbimist. Ja veel üks “tühiasi”: rauda saab mõni minut enne töö lõppu välja lülitada; Sel ajal on piisavalt jääksoojust. Nüüd - külm hooaeg. Me kõnnime ringi sooja korteri ümber. Kuid juhtub, et talvel kurdame oma korterite külma üle ja süüdistame organisatsiooni, mis pakub meile soojusenergiat. Kas me tegime kõik ise, et säilitada oma kodudes väärtuslikku kuumust?
Kuidas saaksime oma kodudes soojust säilitada?
- Sügisel pitseerivad kõik maja aknad, rõdud ja uksed.
- Ärge unustage sissepääsu uksi sulgeda.
- Ärge hoidke aknaid pidevalt avatud.
- Sulgege ööseks kardinad, et lisaks kuumutada.
- Pange mööbel korterisse õigesti: pange diivan ja laud akust kõrvale, et kuumutada vabalt teie korterisse.
Nende lihtsate sündmuste tõttu saate korteri kütmise kulusid vähendada umbes 5-10%. Võite olla kindel Energiasääst lastele - See on vanemate investeering nende põlvkonna tulevikku.